Dům dětí a mládeže Kopretina Plasy
Studenti si zkusí naskicovat a následně vymodelovat a vytisknout model razítka s přizpůsobitelným spodním profilem.
Easy
Short-term
10–14 yrs
Verified by Prusa Team
Suitable printers: Prusa MINI / MINI+
1
8
0
646
updated November 24, 2022

Summary

PDF
Studenti si zkusí naskicovat a následně vymodelovat a vytisknout model razítka s přizpůsobitelným spodním profilem.

The focus of the target group

Cílová skupina jsou především žáci základních škol.

Necessary knowledge and skills

Základní znalost ovládání PC, umět pracovat s myší, práce se složkami a soubory a jejich import a export. Pro daný projekt získáte výukou základní znalosti o ovládání programu Autodesk Fusion 360 a programu PrusaSlicer. Fungování a ovládání 3D tiskárny. 

Project objectives

Cílem je seznámit se žáky s 3D technologiemi a jejich principy - od návrhu,ů a @materiálů, které pro 3D tisk využívají a samotnou realizací tisku. Dalším ziskem je @zlepšení orientace v prostoru u žáků a zkvalitnění jejich IT dovedností s ohledem na @moderní trendy. Dílčím cílem je zvýšení povědomí o 3D tisku a rozvíjení kreativity dětí.
 

Required equipment

  • Stolní PC nebo Notebook
  • Autodesk Fusion 360 (personal use)
  • 3D tiskárna

Project time schedule

Harmonogram byl rozdělen do čtyř částí: @1. Seznámení žáků s technologiemi 3D tisku (1 hodina). @2. Představení prostředí a ovládání Autodesk Fusion 360, prostor pro zkoušení (1 @hodiny). @3. Vytvoření 3D návrhu v Autodesk Fusion 360 (1 hodina) //(spodní část razítka si každý může vytvořit podle svých potřeb) 
4. Tisk razítka (čas dle procent výplně).
 

Workflow

1. Žáci budou seznámeni s naším projektem „Razítka“. @2. Nakonec budou žákům, v rámci kroužku 3D Tisku, představeny 3D technologie, @jejich principy a materiály, které se pro 3D tisk využívají. Ukážeme jim, jak to @vypadá, když tiskárna tiskne. @3. V dalších vyučovacích jednotkách si řekneme, jak vypadá prostředí programu @Autodesk Fusion 360, ve kterém vytvoříme návrhy 3D modelu razítka. @4. Po kontrole modelů vyučujícím žákům vyexportují model do formátu STL a tyto @soubory naimportují do programu PrusaSlicer. Za pomoci pedagoga nastaví @parametry tisku a vytvoří finální soubory gcode. 
5. Žáci postupně razítka vytisknou na 3D tiskárně.
 

Authors

Pavel Kučera

Tags



Model origin

The author hasn't provided the model origin yet.

License