Projekt je zaměřen hlavně pro studenty, ale také pro všechny, kteří se zajímají o informační technologie a chtějí pochopit, jak logické hradla fungují.
Ke správnému tisknuti je potřeba dobrá kalibrace tolerancí tiskárny. Celý tisk je malý a mechanismy jsou detailní. Přesto tisk hradel není až tak složitý.
Modely logických bran by měli studentům pomoct k porozumění toho, jak základní součásti moderní elektroniky fungují. Je to stavebnice, kde si studenti mohou postavit základní obvod, jako třeba jednoduchou binární kalkulačku. Krabičky se dají jednoduše sestavit a otestovat hned po tisku.
Ke správnému fungování logických mechanických hradel, jsou potřeba gumičky, ideálně ty na pletení náramků, ty jsou použity k vracení do původního stavu.
Další výbavou, avšak již dobrovolnou, jsou magnety R5×2mm, které jsou poté zasunuty do vstupních a výstupních tyčinek.
Ke správnému fungování hradel, je potřeba vše vytisknout a nasadit gumičky a magnety. Pokud budu počítat čas sestrojení jednoho hradla, trvat to bude od 1-2 hodin na tisk a 5 minut na sestavení, zapojení gumiček a magnetů.
Zaprvé je důležité vše vytisknout. Jakmile se potřebné součástky vytiskly (v případě jednoho hradla je to krabička, víko a vnitřní mechanismus), odděláme již zmíněné podpěry, jednoduchým odlomením, případně ustřihnutím. Pokud máme magnety, můžeme je zasunout do dírek u vstupu a výstupu. Do krabičky vložíme mechanismus a poté na drážky přiděláme gumičky. Vše poté zaklapneme víkem, které má drážku, ať je otočené správným směrem a máme hotovo. Bránu pak případně stačí zaklapnout do podložky a můžete ji vyzkoušet.
The author marked this model as their own original creation.